Western Tack and Fashion är mer än en butik – vi lever westernlivet på riktigt. Flera gånger om året reser vi till Texas för att handplocka produkter, och vi finns på plats på de stora mässorna och festivalerna.
Kommande events 2026
-
Elmia Lantbruk 14–16 oktober
Följ med på instagramVi tar med oss westernkänslan till Jönköping när Elmia Lantbruk slår upp portarna!! Sveriges största lantbruksmässa samlar tusentals besökare från hela landet, och vi finns så klart på plats!
PS. Missa inte att NorthLake Shivers kommer dit och spelar! -
Next Door Saloon öppnar
Följ Next Door Saloon på InstagramVi har drömt om det här länge och nu är det äntligen dags! I november öppnar vi en egen saloon, vägg i vägg med Western Tack and Fashion. En riktig saloon där country lever och andas, med stämning hämtad från Texas!
Håll utkik på vår instagram så missar du ingenting! 🤠
-
Euro Horse 24-28 mars 2027
Följ med på InstagramVi packar väskorna och tar med oss westernkänslan rakt in på EuroHorse. Nordens största mötesplats för alla hästälskare! Vi finns självklart på plats på Svenska Mässan i Göteborg, 24–28 mars 2027.



